Warning: Undefined variable $bNFRoGqrYT in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-post-type.php on line 1

Warning: Undefined variable $yDuQYJr in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-rewrite.php on line 1

Warning: Undefined variable $axDuwXmI in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/kses.php on line 1

Warning: Undefined variable $TCWcOcJ in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-widget.php on line 1
Xhaka bën shaka pas golit dhe fitores së Zvicrës: Festova me gisht në gojë.. - Philoshea

Xhaka bën shaka pas golit dhe fitores së Zvicrës: Festova me gisht në gojë..

By admin Sep 13, 2023

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka folur pas ndeshjes me Andorrës të cilën e fituan 3-0, ndërsa mesfushori shqiptar shtoi një gol dhe një asistim.

Xhaka ka thënë se duhet të merrnin gjashtë pikë në këto dy ndeshje (Kosovës dhe Andorrës), por që duhet tani duhet të mbyllet kualifikimi sa më parë.

“Shpresonim të merrnim gjashtë pikë në shtator, në fund morëm vetëm katër, por ende jemi në krye dhe më e rëndësishmja është që të përfundojmë me kualifikim”, ka thënë Granit Xhaka.

Zvicra ndryshoi sistem duke luajtur 3-4-3, që i pëlqeu Xhakës.

“Kemi lojtarë për të evoluar kështu, mund të vazhdojmë me dy sisteme, duke përfshirë edhe këtë”, ka thënë Xhaka.Në fund ai u pyet edhe për festën me gishtin në gojë, ka tha duke qeshur se: “Më pëlqen të provokoj”.

Zvicra mbetet lider me 14 pikë, para Rumanisë (11) dhe Izraelit (11).

By admin

Related Post