​Vrasja e 35-vjeçares, Haradinaj: Akt i shëmtuar dhe qyqar

By admin Nov 30, 2022

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka reaguar pas vrasjes së një gruaje shtatzënë sonte në oborrin e Gjinekologjisë, duke thënë se ky akt i shëmtuar e qyqar kundërshton traditën tonë shqiptare dhe vetë logjikën njerëzore.

Ai në një postim në Facebook ka thënë se ndihet i tronditur nga lajmi për vrasjen makabre që ndodhi në SHSKUK.

“Nuk mjafton vetëm puna e organeve të rendit dhe ligjit, por duhet një mobilizim i joni si shoqëri, në të gjitha nivelet, që të tilla tragjedi të parandalohen e të mos i përjetojmë asnjëherë”, ka shkruar Haradinaj.

Ndryshe, një person ka vrarë ish-bashkëshorten e tij shtatzënë (35-vjeçe) në oborrin e objektit të Klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë. Gruaja shtatzënë raportohet se ishte duke pritur për të lindur.

 

By admin

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *