Voziti 150Km/h në zonë 40Km/h në Ferizaj, denohet 500 euro, 1 vit konfiskim të petentës

By admin Nov 8, 2022

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Policia në Ferizaj, ka ndaluar mbrëmjën e së hënës, një automjet të udhëtarëve, vozitësi I të cilit shkaktoi kundërvajtje në komunikacion.

Ai ka tejkaluar shpejtësinë në rrugën “Adem Jashari” në Shtime, ku në zonën e kufizimit 40 km/h, zhvilloi shpejtësi 150 km/h.

Në lidhje me këtë policia, ndaj shoferit me inicialet E.A  i moshës 29 vjeç, policia i shqiptoi një gjobë, sipas ligjit të komunikacionit rrugor,në lartësinë e  500 eurove, 5 pikë negative dhe një (1) vit masë mbrojtëse, heqje e patentë shoferit.

“Ai në tërësi e pranoi kundërvatjen e shkaktuar”, deklaaon policia.

Me këtë rast, Policia Rajonale e  në Ferizajt, apelon tek shoferët e automjeteve që të respektojnë shpejtësinë e kufizuar të lëvizjes, meqë veprimet e tilla rrezikojnë  direkt jetën tyre dhe pjesëmarrësve tjerë në komunikacion.

 

MË SHUME NGA KRONIKA

Policia sekuestron një pistoletë dhe një pushkë gjuetie në MalishevëPostuar 14:36 / 08.11.2022

Digjet edhe një veturë me targa RKS në veriun e MitrovicësPostuar 13:23 / 08.11.2022

Zhduket një grua me probleme psikike në KamenicëPostuar 09:37 / 08.11.2022

Policia parandalon një rast të kontrabandës me mallra në VitiPostuar 09:37 / 08.11.2022

Gjendet pa shenja jete një 60-vjeçar në Gjilan, dyshohet se u vetëvraPostuar 09:24 / 08.11.2022

Policia arreston 19 vjeçarin e dyshuar për grabtitjePostuar 08:44 / 08.11.2022

Dy të arrestuar, për sulmin me “koktej molotovi” në KishnicëPostuar 23:29 / 07.11.2022

Policia kap mbi 3 kg heroinë, arreston katër të dyshuarPostuar 17:27 / 07.11.2022

Policia jep detaje për sulmin ndaj shtëpisë së familjes TrajkoviqPostuar 10:20 / 07.11.2022

Maqedonasi shkakton aksident trafiku dhe ikë, sulmohet nga tre kosovarëPostuar 09:52 / 07.11.2022

Një e vdekur e 4 të lënduar në aksident trafiku në rrugën Prevallë-ShtërpcëPostuar 22:44 / 05.11.2022

Arrestohen shtatë persona, Policia jep detajePostuar 19:13 / 05.11.2022

Dogana sekuestron mallra me vlerë mbi 100 mijë euroPostuar 16:58 / 05.11.2022

Arrestohet i dyshuari për therjen e bashkëmoshatarit në PejëPostuar 15:34 / 04.11.2022

Arrestohet i dyshuari në Suharekë, i gjendet kokainëPostuar 13:16 / 04.11.2022

Policia arreston në Morinë serbin në kërkim ndërkombëtarPostuar 12:55 / 04.11.2022

Video dhe audio shërbimet e rtklive.com mbështeten nga: Kujtesa

Koha e shënuar është CET (Central European Time)

Copyright © RTK. All Rights Reserved. Powered by RTK Web Unit

Kjo faqe mirëmbahet nga RTKLIVE. Të gjitha informacionet dhe materialet në këtë faqe, nuk mund të kopjohen, të transmetohen, shpërndahen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi. Për ta shfrytëzuar materialin e kësaj faqe obligoheni t’i pranoni Kushtet e përdorimit.

By admin

Related Post