U vra që kishte emblemën e UÇK-së/ Profesori reagon ashpër: Dikush t’ia thotë Vuçiqit që vrau një shqiptar!


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Gjatë ditës së sotme është raportuar nga mediat norvegjeze për vdekjen e një shtetasi norvegjez në Serbi.

Pak informacione janë dhënë nga Ministria e Jashtme e Norvegjisë, mirëpo dyshimet janë se bëhet fjalë për një qytetar nga Peja, të quajtur Artan Zymberi.

Në lidhje me këtë ka reaguar profesori universitar, Enver Bytyçi.

Ai përmes një postimi në Facebook ka përmendur vizitën e Vuçiqit në Tiranë.

Bytyçi ka thënë se duhet dikush t’i tregoj Vuçiqit që dje ai ka vrarë një shqiptar pse kishte tatuazhin e UÇK-së dhe fotografinë e Adem Jasharit, përcjell TV Arbëria.

Postimi i plotë:

Sot Vuçiq është në Tiranë! Dikush duhet t’ia thotë se dje në burgun e Beogradit ai ka vrarë një shqiptar pse kishte të si tatu në krah emblemën e UÇK-së dhe fotografinë e Adem Jasharit!

Rama nuk ia thotë!

By admin

Related Post