​S’ka nevojë për pjesën e dytë, Brazili gjunjëzon Korenë e Jugut në 45 minutat e para

By admin Dec 5, 2022

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Brazili ka kryer punë me Korenë e Jugut që në pjesën e parë pasi tashmë po thuajse e ka siguruar kualifikimin në çerekfinale pasi ka krijuar epërsi të thellë prej 4-0.

“Artlieria” e rëndë e Brazilit po del të jetë e pandalshme për koreanët të cilët janë krejtësisht të humbur përballë tyre.

Brenda 36 minutave lojë, brazilianët shënuan katër gola përmes Vinicius (7′), Neymar nga penalltia (13′), Richarlison (29′) dhe Lucas Paqueta në minutën e 36′.

Pjesa e dytë vetëm sa mund ta thellojë debaklin e koreanëve.

By admin

Related Post