Warning: Undefined variable $bNFRoGqrYT in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-post-type.php on line 1

Warning: Undefined variable $yDuQYJr in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-rewrite.php on line 1

Warning: Undefined variable $axDuwXmI in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/kses.php on line 1

Warning: Undefined variable $TCWcOcJ in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-widget.php on line 1
Samiti i Berlinit/ Tahiri: Vuçiq nuk pati fytyrë të marrë pjesë, sot mori fund “Ballkani i Hapur” - Philoshea

Samiti i Berlinit/ Tahiri: Vuçiq nuk pati fytyrë të marrë pjesë, sot mori fund “Ballkani i Hapur”

By admin Nov 3, 2022

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Ish-kryenegociatorja Edita Tahiri, ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nuk ka pasur fytyrë të marrë pjesë sot në Samitin e Berlinit.

Sipas saj, një kërcënues i hapur i sigurisë dhe stabiliteti me mjete ushtarake, nuk ka vend në një samit që synon stabilitetin e qëndrueshëm në Ballkan.

Ajo ka shtuar se sot ka marrë fund projekti hegjemon serb “Ballkani i Hapur” dhe ka triumfuar Procesi i Berlinit.

“Për ngarendësit e ‘Ballkanit të Hapur’ që prodhoi një tandem të çuditshëm ‘Rama-Vuciq’, tashmë mbaroi ky projekt i dëmshëm serbo-rus”.

By admin

Related Post