Warning: Undefined variable $bNFRoGqrYT in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-post-type.php on line 1

Warning: Undefined variable $yDuQYJr in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-rewrite.php on line 1

Warning: Undefined variable $axDuwXmI in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/kses.php on line 1

Warning: Undefined variable $TCWcOcJ in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-widget.php on line 1
Rama uron me Dua Lipën 110-vjetorin e Pavarësisë, i dorëzon këngëtares pasaportën shqiptare - Philoshea

Rama uron me Dua Lipën 110-vjetorin e Pavarësisë, i dorëzon këngëtares pasaportën shqiptare


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar shqiptarët për Festën e Flamurit dhe ka thënë se kjo është ditë e bekuar e kombit. Urimin për 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, Rama e ka përcjellur me një fotografi ku i ka dorëzuar pasaportën këngëtares nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa e cila të dielën e ka marrë nënshtetësinë shqiptare.

Ylli botëror do të përformojë sonte në sheshin “Skënderbej” në Tiranë për të përmbyllur aktivitetet e shtetit shqiptar, për festën e Pavarësisë.

MIRËMËNGJES, dhe me qytetaren më të re të Shqipërisë, ju uroj të gjithëve gëzuar përvjetorin e 110 të Flamurit të Pavarësisë, këtë ditë të bekuar të kombit tonë që sot do të mbyllet me Duan në Sheshin Skënderbe”, ka shkruar Rama.

Koncerti i këngëtares me prejardhje nga Kosova shënon përmbylljen e turit të saj botëror dhe do të jetë falas për të gjithë.

Dua Lipa është pritur dje nga kreu u shtetit shqiptar, Bajram Begai i cili ka dorëzuar shtetësinë shqiptare.

Këngëtare shqiptare është e vlerësuar me çmime ndërkombëtare por gjithashtu është aktive në misione sociale, siç janë fushatat për të drejtat e njeriut./TV Arbëria

 

LEXO EDHE:

https://www.arberia.tv/dua-lipa-merr-nenshtetesine-shqiptare/?fbclid=IwAR1LOZlrO9a0RaXoWXQTxyCNRKKw86qUg7nKwmoUl2OHw8NA5INfY7AnZLU

By admin

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *