​Policia e Kosovës shton praninë në veri të Mitrovicës

By admin Dec 8, 2022 #Veri

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë pozicionuar sonte pas orës 20:00 nëpër lokacione të ndryshme të veriut të Mitrovicës.

Ata ndodhen kryesisht nëpër lagje të banuara me popullatë të përzier ku ka edhe shqiptarë, si në Lagjen e boshnjakëve, te Tre rrokaqiejt, dhe në Kodrën e Minatorëve dhe Kroin e Vitakut. Shihen edhe automjete të KFOR-it dhe EULEX-it duke qarkulluar.

Banorët e këtushëm kanë bërë të ditur për KosovaPress se tashmë ndihen më të sigurt me prezencën e policisë.

 

By admin

Related Post