Pas largimit të Listës serbe nga Kuvendi, vjen një reagim nga zyra e Konjufcës

By admin Nov 7, 2022

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Shefi i kabinetit të kryeaparlamentarit Glauk Konjufca, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në very.

Ai e ka ndërlidhur protestën e serbëve me dorëzimin e mandateve nga Lista serbe.

“Si duket pjesëmarrja tepër e vogël dje në protestën e organizuar në veri të Republikës së Kosovës, shkaktoi sot dorëzimin e mandateve nga Lista Serbe.

Por, nuk e ka fajin Kosova pse ky subjekt e ka humbur besimin dhe mbështetjen. Qytetarët e Kosovës pa dallim etnie duan paqe, zhvillim e drejtësi, dhe jo tension.”, ka shkruar Ilir Kërçeli.

By admin

Related Post