Paria e LDK’së viziton Gjermaninë, Zemaj: LDK po rikthehet fuqishëm në mërgatë

By admin Nov 6, 2022

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku bashkë me zyrtarë tjerë nga partia kanë qendruar në Gjermani ku kanë takuar bashkëatdhetarët.

Për këtë ka njoftuar deputeti i LDK-së, Armend Zemaj i cili ka folur për rikthimin e madh të LDK-së në mërgatë.

“Si në kohën e Presidentit Rugova, shtëpia jonë e përbashkët na bashkon. Rikthim i madh i Lidhjes në Mërgatë, është hap i pritshëm i mërgimtarëve. LDK dhe mërgata kanë një synim të përbashkët, të punojnë për të mirën e atdheut. LDK dhe mërgata janë të bashkuara natyrshëm”.

“Sot, Dega e LDK-së në Gjermani priti në mënyrë madhështore të parin tonë e të LDK- së, kryeministrin në ardhje, Lumir Abdixhikun. Bashkë do të jemi drejt proceseve integruese, bashkë do të jemi si çdo herë për Kosovën. LDK!”, ka shkruar Zemaj.

By admin

Related Post