Pamje nga rrahja mes shqiptarëve dhe serbëve në qytetet zvicerane pas ndeshjes Serbi – Zvicër

By admin Dec 3, 2022 #ndeshja #Serbi – Zvicër

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Zvicra e shënoi mbrëmë një fitore spektakolare në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve.

Helvetët mundën Serbinë në “974 Stadium” dhe siguruan plasmanin tutje në fazën e eliminimit direkt.

 

 

Një gol për Zvicrën e shënoi edhe Xherdan Shaqiri, derisa Granit Xhaka luajti nga fillimi e deri në fund duke bërë paraqitje brilante.

Pas ndeshjes, nuk munguan as rrahjet e incidentet mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serbë në Zvicër.

Në disa video të publikuara në internet shihen rrahjet dhe sherret mes serbëve dhe shqiptarëve.

 

 

Për më shumë, pamjet në vazhdim./TV Arbëria

LEXO EDHE:

Në Zvicër frikësohen se FIFA mund të hapë hetime ndaj Xhakës për gjestin e bërë dhe fanellën e Jasharit

By admin

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *