Mediumi i madh zviceran me titull “shqiptar”


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë.

“Helvetikët” triumfuan 3:2 ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Xhaka e Shaqiri shkëlqyen sonte, madje ky i fundit edhe realizoi golin e parë të ndeshjes.

Pas fitores, gazeta më e madhe zvicerane, Blick i ka vendosur në ballinë këta të dy.

“Shaqiri shkëlqen, Xhaka e kap organin gjenital”, thuhej në titullin e Blick./TV Malisheva

By admin

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *