Warning: Undefined variable $bNFRoGqrYT in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-post-type.php on line 1

Warning: Undefined variable $yDuQYJr in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-rewrite.php on line 1

Warning: Undefined variable $axDuwXmI in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/kses.php on line 1

Warning: Undefined variable $TCWcOcJ in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-widget.php on line 1
Konjufca: Veriu nuk kontrollohet nga Serbia, por nga Policia e Kosovës (VIDEO) - Philoshea

Konjufca: Veriu nuk kontrollohet nga Serbia, por nga Policia e Kosovës (VIDEO)

By admin Nov 8, 2022

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se pjesa veriore e Kosovës nuk kontrollohet nga Serbia, por nga Policia e Kosovës.

“Serbia përmes argumentimit thotë se e kontrollon një pjesë të territorit të Kosovës, ashtu po do të thotë, ashtu po do ta argumentojë, tash e jona është t’ia argumentojmë të kundërtën që nuk e kontrollon, atje është Policia e Kosovës, patrullon policia kufitare, bazat e policisë së Kosovës janë në veri, doganat janë të Kosovës, kufijtë i ke në kontroll. Me këto veprime ne tregojmë dhe do t’ia argumentojmë që kjo strategji e Serbisë do të dështojë dhe është e pamundshme”, ka thënë Konjufca në Rubikon, njofton Klankosova.tv

Sipas tij, tash ka nisur beteja rreth kësaj çështjeje.

“Serbia i ka qëllimet e kundërta me Kosovën, do të tregojë që e kontrollon atë territor dhe tash ka nisur beteja rreth kësaj çështjeje dhe veprimet janë të organizuara brenda një skeme të madhe, e cila fillon prej manifestimit të grumbullimit përmes protestës, dorëheqjeve të orkestruara në çdo nivel, prej deputetëve, kryetarëve të komunave, deri te RTK-ja e mediet, e krejt dhe në anën tjetër, përmes një koordinimi shumë të ngushtë me Vuçiqin siç ishte sot dekorimi ta zëmë i policëve për akte të guximshme, dekorohen atje në Serbi e kështu me radhë”, ka shtuar ai./Klan Kosova

By admin

Related Post