Warning: Undefined variable $bNFRoGqrYT in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-post-type.php on line 1

Warning: Undefined variable $yDuQYJr in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-rewrite.php on line 1

Warning: Undefined variable $axDuwXmI in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/kses.php on line 1

Warning: Undefined variable $TCWcOcJ in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-widget.php on line 1
​Europol: Sekuestrohen 4.6 ton kokainë - Philoshea

​Europol: Sekuestrohen 4.6 ton kokainë

By admin Dec 7, 2022 #Britania e Madhe #Europol #SHBA

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Një anije braziliane që transportonte më shumë se 4.6 ton kokainë me vlerë më shumë se 150 milionë euro u kap javën e kaluar nga marina franceze pranë vendit afrikan të Sierra Leone, njoftoi sot Europol.

Europol deklaroi se anija, e cila ishte nisur për në Evropë, u kap më 30 nëntor në një operacion të përbashkët nga Franca, Brazili, Britania e Madhe dhe SHBA.

“Hetimi është në vazhdim për të përcaktuar se cilat palë kriminale fshihen pas këtij rasti në të dyja anët e oqeanit”, tha Europol.

Agjencitë e Bashkimit Evropian paralajmëruan në maj se Evropa është bërë një qendër kryesore për prodhimin dhe dërgimin e kokainës në rajone të tjera të botës.  /TV Arbëria 

By admin

Related Post