Eurodeputeti, Vuçiç-it: Pse kërcënon, a s’ke mesuar asgjë nga historia?

By admin Nov 5, 2022

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në Veriun e Kosovës, duke e akuzuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, për përshkallzim të situatës.

“Pse e kërcënoni fqinjin tuaj vazhdimisht”, a nuk keni fare sens për mësimet që na i jep historia?”, e ka pyetur Mandl Vuçiç-in.

Ai ka kërkuar që kreu i shtetit serb t’i shkëpus lidhjet me Rusinë.

“Pse Serbia nuk tërhiqet nga të gjitha lidhjet me Putinin dhe Rusinë”, ka vijuar me pyetje Mandl për Vuçiçin?.

By admin

Related Post