Warning: Undefined variable $bNFRoGqrYT in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-post-type.php on line 1

Warning: Undefined variable $yDuQYJr in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-rewrite.php on line 1

Warning: Undefined variable $axDuwXmI in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/kses.php on line 1

Warning: Undefined variable $TCWcOcJ in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-widget.php on line 1
Brazili pa telashe në çerekfinale, atje e pret Kroacia - Philoshea

Brazili pa telashe në çerekfinale, atje e pret Kroacia

By admin Dec 5, 2022

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Koreja e Jugut nuk ishte aspak kundërshtar i denjë për t’ia bërë mohuar Brazilit kalimin në çerekfinale të Kupës së Botës e cila po zhvillohet në Katar.

Superioriteti i Brazilit i tregua që nga fillimi i ndeshjes pasi realizuan katër gola brenda 36 minutave duke i treguar kundërshtarit se ndeshja po mbyllej shumë më shpejtë se sa pritej.

Vinicius Jr, Neymar, Richarlison dhe Lucas Paqueta shënuan golat për Brazilin, ndërsa Koreja e Jugut u ngushëllua me vetëm një gol të realizuar në minutën e 76’ nga Hwang Ui-Jo.

Fitorja e Brazilit nënkupton që do të shohim një tjetër ndeshje të zjarrtë në çerekfinale ku do të ballafaqohen Brazili me Kroacinë.

By admin

Related Post