Warning: Undefined variable $bNFRoGqrYT in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-post-type.php on line 1

Warning: Undefined variable $yDuQYJr in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-rewrite.php on line 1

Warning: Undefined variable $axDuwXmI in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/kses.php on line 1

Warning: Undefined variable $TCWcOcJ in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-widget.php on line 1
Baton Haxhiu e "godet" Vjosa Osmanin - Philoshea

Baton Haxhiu e “godet” Vjosa Osmanin

By admin Sep 1, 2023

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Gazetari dhe publicisti kosovar, Baton Haxhiu, në një tekst autorial të publikuar në “Albanian Post” ka kritikuar skajshëm presidenten Vjosa Osmani, pasi kjo e fundit ka qenë e ashpër në përgjigjen që i ka kthyer presidentit të Francës për punën e vizave, duke thënë se nëse ndodh shtyrje e liberalizimit, një gjë e tillë do të nënkuptonte “vdekje të dialogut një herë e përgjithmonë”.

Haxhiu thotë se një deklaratë e tillë e presidentes Osmani nuk është thjesht e pamatur, por e tmerrshme që bëhet nga presidentja e shtetit. Gazetari Haxhiu thotë se deklarata e Osmanit përmban edhe tone kërcënuese ndaj një superfuqie si Franca.

Tutje Haxhiu ka kritikuar presidenten Osmani se është sjellë si shërbëtore e kryeministrit Albin Kurti që nga dita e parë e mandatit të saj dhe s’ka ndërmarrë asnjë hapë të vetëm në dialog, i cili po shkon tepër keq me Kurtin në krye.

Në fund të këtij shkrimi, Baton Haxhiu thotë se Vjosa Osmani është “një produkt njëpërdorimësh në politikën e Albin Kurtit”, që pas përfundimit të këtij mandati ajo do të shuhet në koshin e turpit të historisë së Kosovës

By admin

Related Post