Warning: Undefined variable $bNFRoGqrYT in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-post-type.php on line 1

Warning: Undefined variable $yDuQYJr in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-rewrite.php on line 1

Warning: Undefined variable $axDuwXmI in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/kses.php on line 1

Warning: Undefined variable $TCWcOcJ in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-includes/class-wp-widget.php on line 1
10 aktoret më të paguara në Hollivud - Philoshea

10 aktoret më të paguara në Hollivud

By admin Aug 31, 2023

Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /home/jpdprxqzxp/philoshea.co.uk/wp-content/themes/newsair/single.php on line 84

Mes kaq shumë aktoreve të jashtëzakonshme që shoqërojnë ditët tona në ekranin e vogël dhe të madh, nuk është e lehtë të kuptosh se cila prej tyre është më e talentuara. Dhe kjo është një përgjigje subjektive.

Megjithatë, mund të ilustrojmë se cila prej tyre është më e suksesshme, të paktën financiarisht.

Nga Sandra Bullock te Sofia Vergara te Melissa McCarthy, këto aktore kanë një aftësi për t’i kthyer rolet në miniera ari dhe nuk është çudi që llogaritë e tyre bankare janë po aq magjepsëse sa paraqitjet e tyre në tapetin e kuq.

Sandra Bullock

E mahnitjshmja Sandra Bullock, që ka zbukuruar ekranin për më shumë se tre dekada dhe është një nga aktoret më të paguara në Hollivud. Falë talentit të saj, Bullock arriti të fitonte 70 milionë dollarë për një rol. Është një dëshmi e qëndrimit të saj në industrinë e filmit si një nga aktoret më me ndikim ndonjëherë.

Scarlett Johansson

E njohur për dashurinë e saj të palëkundur për kinemanë, Scarlett Johansson ka një histori të pamposhtur në realizimin e filmave të suksesshëm. Ajo e filloi karrierën e saj kur ishte vetëm 13 vjeç. Aftësitë e saj të patëmeta të aktrimit e kanë çuar atë në krye të listës së aktoreve më të paguara të Hollivudit, duke fituar 56 milionë dollarë.

Sofia Vergara

Një nga aktoret, producentet dhe prezantueset më të pëlqyera në histori. Falë talentit të saj të gjithanshëm dhe portofolit të filmit, me të cilin krenohet, Sofia Vergara ka sjellë në shtëpi 43 milionë dollarë për rolet e saj në ekran. Ajo është një forcë e vërtetë që nuk duhet nënvlerësuar.

Reese Witherspoon

Aktorja mori çmimin e nderuar Golden Globe, i cili i dha asaj një shumë të madhe 35 milionë dollarë. Me talentin e saj të jashtëzakonshëm dhe angazhimin e palëkundur, Reese Witherspoon ka udhëhequr industrinë e filmave për më shumë se tre dekada! Është nga aktoret më të paguara dhe gjithashtu një biznesmene e suksesshme.

Angelina Jolie
Me një karrierë që zgjat më shumë se njëzet vjet, Angelina Jolie është bërë sinonim i një personaliteti me ndikim në botën e Hollivudit dhe më gjerë. Energjia në aktrimin e saj, e kombinuar me bukurinë e saj mahnitëse, i ka dhënë asaj një vend në mesin e aktoreve më të paguara në botë.

Gal Gadot

E kurorëzuar Miss Izraeli në moshën 18-vjeçare, Gal Gadot është një nga aktoret e gjithanshme dhe shumë të dashura në mbarë botën. Filmi i saj “Wonder Woman” u pëlqye aq shumë nga audienca sa fitoi 31.5 milionë dollarë.

Julia Roberts

Qoftë një film romantik apo një komedi, aftësia e Julia Roberts për t’u zhytur në rolet e saj është faktori kryesor i suksesit të saj. Aktorja ka luajtur në filma të shumtë dhe ka treguar se është e aftë të përshtatet me çdo personazh. Për të mos përmendur karizmën e saj natyrale dhe pamjen mahnitëse që e kanë ndihmuar atë të bëhet një ikonë e vërtetë e filmit dhe një nga aktoret më të paguara në Hollivud.

Jennifer Aniston

Hyri në zemrat tona falë personazhit të saj Rachel te “Friends”, Jennifer Aniston është një nga aktoret më të pëlqyera. Talenti i saj i pakrahasueshëm, bukuria e përjetshme dhe hiri i saj kanë fituar vlerësimin nga kritikët për shumë filma dhe seri televizive.

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence fitoi famë ndërkombëtare falë serialit “Hunger Games”, ku luajti protagonisten Katniss Everdeen dhe solli në shtëpi një pagë prej 28 milionë dollarësh. Lawrence gjithashtu ka fituar çmime të shumta për punën e saj, duke përfshirë një Academy Award, një Golden Globe dhe dy SAG Awards. Mirënjohja e saj kritike dhe suksesi komercial e bëjnë atë një nga aktoret më të kërkuara në industri.

Melissa McCarthy

Melissa McCarthy është një frymëmarrje në një qytet që shpesh vlerëson përsosmërinë. Ajo nuk ka frikë të jetë mbipeshë, nuk ka frikë të jetë jo tërheqëse dhe nuk ka frikë të jetë qesharake. Dhe pikërisht për këtë ndoshta edhe Melissa McCarthy hyri në listën e aktoreve më të paguara në Hollivud, me një pagë prej 25 milionë dollarësh.

By admin

Related Post